Votice - Votický tunel

Typ stavby: Železniční tunely
Kraj:Středočeský
Okres:Benešov
Stav objektu:v provozu
Autor:Jen

Popis objektu

Votický tunel byl realizován v letech 2009 - 2013 na trati 220 Praha - České Budějovice. Generální projektant SUDOP Praha a. s., dodavatelé Sdružení VoBen, Eurovia CS, Subterra a. s., Viamont DSP, a. s.

Tunel měří 590 m je nejdelším hloubeným železničním tunelem v České republice. Práce postupovaly od výjezdového pražského portálu směrem k vjezdovému budějovickému portálu. Celkový objem zemních prací byl 150 000 m3 převážně granitických hornin různého stupně zvětrání. Svahovaná stavební jáma měla maximální hloubku 20 m. 
Pro blok betonáže délky 10 m se vyztužování provádělo z prutové výztuže o celkové hmotnosti 18 t/blok. Smontovaná výztuž je samonosná. Tento způsob vyztužování známe spíše z ražených tunelů, ale v případě Votického tunelu jej bylo nutné nasadit z důvodu optimálního časového využití oboustranného pojízdného bednění. Při době montáže výztuže 3 dny/blok by při klasickém vyztužování na formě docházelo k zásadním časovým ztrátám. Vzhledem k betonáži v zimním období použil zhotovitel pro zmírnění teplotního šoku po odbednění klimatizační vůz. Zdroj: www.ita-aites.cz.

Mapa

Na mapě se zobrazí všechny objekty v okolí. Mapu lze přibližovat a oddalovat a tím přecházet mezi jednotlivými objekty v databázi.

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášen/a.

Podobné objekty

Všenory

Kamýk nad Vltavou

Dolní Rokyta

Dolní Rokyta